2022-07-05, antradienis, 22:29.     Šiandien Nemakščiuose saulė teka 05:01, leidžiasi 22:09, dienos ilgumas 17:7.

Poezijos knygelės „Margai pasaulis išrašytas“ sutiktuvės

Poezijos knygelės „Margai pasaulis išrašytas“ sutiktuvės

Įdomu bendrauti su savo krašto poezijos kūrėjais. Sužinai, kas pažadina vieną ar kitą emociją, kuri, įsigijusi poetinio žodžio rūbą, išeina gyventi savą gyvenimą, jau nebepavaldų net pačiam kūrėjui. Tenka dalyvauti to žodžio palydėtuvėse į knygą, knygos palydose į skaitytojų rankas.

 

Taip RMMVB Nemakščių filiale pasitinkamas pirmasis būsimos Irenos Vidmantienės poezijos knygelės vaikams variantas. Dėmesingai perskaitytas ir tariantis su pačia autore bent kiek pakoreguotas taip jis pereina per redaktorės Živilės Lembutienės rankas. Vėliau bendradarbiaujant autorei, redaktorei, apmąstoma kūrinėlių išdėstymo seka, suteikiamas būsimai knygelei pavadinimas, kurį autorė patiki sugalvoti bibliotekininkei ir medžiaga išsiunčiama leidyklon. Su ja deriname iliustravimo, pirmo spausdinto varianto peržiūras. Iškylančių pageidavimų vykdymą. Atlikus šiuos darbus šį pavasarį išleista trečioji Irenos Vidmantienės poezijos knygelė vaikams „Margai pasaulis išrašytas“.

 

Liepos 20 d. Nemakščių biblioteka organizavo leidinio pristatymą. Jis, autorės pageidavimu vyko „Le Kavos“ kavinėje. Susirinko apie 60 žmonių. Gražu, kad dalį klausytojų sudarė poetės artimieji: dukros, anūkai ir proanūkiai. Tos mažosios atžalėlės ir „pakrauna“ močiutės širdį didele meile mažam žmogui, ta versme ir atiteka eilėraščiai, kuriais, kaip teigia autorė, nori vaikams parodyti, koks gražus pasaulis, kaip jis vertas meilės. Kūrinėlių „nervas“ – meilės vienintelei žemei, Tėvynei atvėrimas, mūsų nūdienos skauduma – emigracija („Užaugęs gal sugrįš/ Jisai į savo šalį/ Kur čiulba vyturys,/ Bet ir negrįžti gali“), jau skirią kartas socialiniai pokyčiai („Šita gatvė per miestelį./ Mus ji veda į darželį./ Ja tėveliai pėsti ėjo-/ Mus mašinom pavėžėja.) ir gamtos gyvybė bei spalvos, tos gyvybės kilimas metų laikų tėkmėje, ramūs patarimai mažajam skaitytojui, kaip dera elgtis. Eilėraščio lyrinis „aš“, vaikas, atviras grožiui ir gerumui:

Tu apkabink mane, pasauli,

Mylėk, kaip myli tėtis ir mama.

Eilėraštis „Mylėk“

 

Norėtųsi, kad tokią knygelę su vaiku kartu paskaitytų ir suaugęs žmogus bei kai ką paaiškintų, akcentuotų:

Užaugti turim paskubėti,

Išmokti saugot ir mylėti

Tik vieną dangų, vieną saulę

Ir žemę vieną šiam pasauly.

Eilėraštis „Naktis žadėjo“

 

Knygelės sutiktuvėse aptarta kūrinių tematika, eilėraščius deklamavo nuolatiniai bibliotekos talkininkai: Eglė Radžiutė, Austėja Legeckaitė, Viktorija, Klimašauskaitė, Emilija Neteckytė, Liveta Šimaitytė. Šventinę nuotaiką kūrė muzikuojantys žmonės: RRKC Nemakščiuose Barboros Šaltytės ir Andriaus Šalčio duetas (vadovas Remigijus Laugalis), bardas Andrėjus Radčenko, fleita grojo Barbora Šaltytė. Kalbėjo knygelės autorė, ją sveikino nemakštiškiai poetai: tarybos narė Ona – Aldona Radčenko, Jovita Liekienė, Zigmas Akramavičius, seniūnas Remigijus Laugalis. Gerą žodį kūrėjai norėjo ištarti artimieji, buvę mokyklos draugai, kaimynai. Knygutės pristatymas vyko kaip graži literatūra ir savo žemės kūrėjais besidominčių šventė.

 

 

RMMVM Nemakščių filialas vyresn. bibliotekininkė

Aušra Užmedzkienė

Contact formŠios dienos vardadieniai