2022-08-12, penktadienis, 17:39.     Šiandien Nemakščiuose saulė teka 06:01, leidžiasi 21:10, dienos ilgumas 15:8.

Nemakščių Martyno Mažvydo gimnazijos atstovai Briuselyje

2019-05-08, paskelbė www.mano Raseiniai.lt
Nemakščių Martyno Mažvydo gimnazijos atstovai Briuselyje

Ši gimnazija aktyviai dalyvauja projekte „Mokyklos – Europos Parlamento ambasadorės“, todėl jau antrus metus jos atstovai kviečiami į Briuselį.

 

   Balandžio 28-29 d. II gimnazijos klasės mokinė Monika Janušaitė kartu su ją lydėjusia mokytoja Milda Urniežiene dalyvavo Europos jaunimo savaitėje. Šio renginio tema „Demokratija ir aš“ ketinta jaunuolius paskatinti balsuoti rinkimuose į Europos Parlamentą bei aktyviai dalyvauti politikoje ir europinėse iniciatyvose.

 

   Pirmąją dieną atidarymo renginyje pasirodė jaunieji artistai. Vėliau dviračių žygio metu aplink Briuselį gidas papasakojo apie projektus, kuriuos įgyvendinti padeda Europos Sąjunga. Kitą dieną atvirose sesijose jaunimas diskutavo, kodėl reikia balsuoti, taip pat dalinosi idėjomis, kaip paskatinti žmones balsuoti.

 

   Vėliau į jaunimo rūpimus klausimus atsakė Europos komisaras švietimui, kultūrai ir sportui Tiboras Navracsicsas. Taip pat dalyvauta paskaitoje apie Erasmus programos galimybes ir ateities perspektyvas, sužinota apie Europos solidarumo korpusą, suteikiantį jaunimui galimybių savanoriauti bei atlikti praktiką. Laisvu laiku tarp sesijų dalyviai aplankė įvairių organizacijų stendus, sužinojo apie dar negirdėtus projektus bei apžiūrėjo įžymias miesto vietas.

 

Už šią puikią galimybę dėkojame projekto organizatoriams ir gimnazijos direktorei Irenai Jankevičienei.

 

   II gimnazijos klasės mokinė Monika Janušaitė


 

Contact formŠios dienos vardadieniai