2022-08-12, penktadienis, 17:24.     Šiandien Nemakščiuose saulė teka 06:01, leidžiasi 21:10, dienos ilgumas 15:8.

Neatsakingiems šunų savininkams - šimtus eurų siekiančios baudos

Neatsakingiems šunų savininkams - šimtus eurų siekiančios baudos

Sprendimas auginti naminį gyvūną reiškia ne tik nuostabias kartu praleistas akimirkas, bet ir atsakomybę už augintinį. Todėl gyvūnų sukelta žala, pirmiausia, yra jų savininkų, o ne gyvūnų kaltė. Deja, esama savininkų, kurie blogai atlieka savo pareigas ir todėl sukelia grėsmę aplinkiniams. Savivaldybė siekdama žmonių gerovės ir vildamasi apsaugoti keturkojus nuo grėsmių, kurias kelia nederamas šeimininkų elgesys, įspėja gyventojus, paleidžiančius be priežiūros šunis lakstyti gatvėmis, Jums gresia piniginės baudos, o keturkojai gali būti užmigdyti.

 

Norintiems išvengti baudų

Taisyklių nežinojimas neatleidžia nei nuo atsakomybės, nei nuo baudų. Be to, yra geresnių būdų išleisti pinigus nei mokėti baudas. Laimei, norint išvengti šių nereikalingų išlaidų ir apsaugoti savo augintinį, Jums užtenka žinoti kelias paprastas, bet augintinių priežiūrą gerokai palengvinančias taisykles:

 

1.      Uždaroje žemės valdoje šuo gali būti laikomas nepririštas, tačiau gyvūno savininkas arba atsakingas asmuo privalo užtikrinti, kad šuo negalėtų išbėgti iš teritorijos.

 

2.      Voljeras, narvas ar kita šunų laikymo įranga turi būti įrengti taip, kad juose laikomi gyvūnai, priklausomai nuo šunų dydžio, negalėtų ištrūkti be šeimininkų pagalbos.

 

3.      Tais atvejais, kaišuo laikomas pririštas grandine, jis turi būti rišamas taip, kad neperžengtų teritorijos, kurioje jį laiko šeimininkas, ribos.

 

4.      Jei gyvūnas pasimeta, jo savininkas arba globėjas privalo apie gyvūno dingimą viešai paskelbti rajono vietinėje spaudoje bei informuoti seniūnijos seniūną.

 

Baudos gali siekti šimtus eurų

Asmenys, paliekantys palaidus šunis, yra baudžiami pagal Lietuvos Respublikos įstatymus, atsižvelgiant į tai, kokias pasekmes sukėlė neatsakingas gyvūnų šeimininkų elgesys. Daugeliu atveju šios baudos gali gerokai paploninti pinigines. Pažeidęs viršuje minimas taisykles, asmuo yra baudžiamas viena iš šių baudų:

 

1.      Jeigu kiti žmonės ar jiems priklausantis turtas nenukentėjo, tuomet prasižengęs asmuo yra baudžiamas įspėjimu arba iki 120 € siekiančia bauda.

 

2.      Jei pažeidimas sukelia grėsmę asmens turtui, sveikatai ar gyvybei, tuomet nebėra galimybių atsipirkti įspėjimu, o baudos dydis taip pat gali siekti 120 €.

 

3.      Galiausiai, jeigu bet kuris iš aukščiau minėtų pažeidimų įvykdomas pakartotinai, šuns savininko laukia bauda iki 230 €.

 

Savivaldybė svarsto galimybę organizuoti reidus, reformuoja struktūrą

Raseinių rajono savivaldybė drauge su kitomis institucijomis bei UAB „Nuaras“, vykdančia šeimininkų neturinčių bei neprižiūrimų gyvūnų gaudymo, karantinavimo, laikinos globos bei numarinimo darbus, svarsto galimybę organizuoti reidus tose teritorijose, kuriose pastebėti lakstantys šunys, pavyzdžiui, Stonų soduose. Tolesnis reidų metu sugautų šunų likimas priklausytų nuo to, ar egzistuoja galimybės nustatyti keturkojų šeimininkus:

 

1.      Kai nustatyti šeimininką yra įmanoma, Gyvūnų globos ir kontrolės tarnyba ne vėliau kaip per 3 darbo dienas, praneša savininkui arba gyvūno globėjui. Gyvūno savininkas arba globėjas, atsiimdamas gyvūną, privalo pateikti dokumentus, įrodančius gyvūno priklausomybę bei kompensuoti visas išlaidas, patirtas gyvūno gaudymo, karantinavimo ir laikymo metu.

 

2.       Jeigu savininko neįmanoma nustatyti, sugautasis gyvūnas laikomas 14 parų. Jeigu per šį laiką neatsiranda savininkas ar globėjas, norintis priglausti gyvūną, gyvūnų globos ir kontrolės tarnyba tampa gyvūno savininku arba numarina gyvūną.

 

Taip pat, Savivaldybėje nuo kovo mėnesio pradžios veiks naujas skyrius, atsakingas už viešąją tvarką. Jame darbuosis kvalifikuoti specialistai, spręsiantys ir neprižiūrimų gyvūnų problemą.

 

Visuomenės gerovė, svarbiausia

Raseinių rajono savivaldybė yra pasirengusi ir toliau aktyviai skatinti atsakingumo kultūrą. Derama šunų priežiūra – reikšminga šios kultūros dalis.

Contact formŠios dienos vardadieniai