2022-07-05, antradienis, 21:03.     Šiandien Nemakščiuose saulė teka 05:01, leidžiasi 22:09, dienos ilgumas 17:7.

Kornelija Būtytė: „Noriu palinkėti trijų dalykų, kurių negali užmiršti nė vienas tautietis“ (1)

2018-03-16, paskelbė Raseinių Multimedai.lt
Kornelija Būtytė: „Noriu palinkėti trijų dalykų, kurių negali užmiršti nė vienas tautietis“

Kovo 11-osios - Lietuvos nepriklausomybės atkūrimo dienos proga, Savivaldybės didžiojoje salėje prasidėjo iškilmingas Raseinių rajono savivaldybės tarybos 49-asis posėdis, kuriame iškilmingai buvo įteikti „Auksinio lūšiuko“ apdovanojimai krašto jaunimui. Tame renginyje įsimintiną kalbą pasakė Raseinių rajono savivaldybės jaunimo reikalų tarybos narė, Nemakščių bendruomenės santalkos neformalios jaunimo grupės vadovės pavaduotoja Kornelija Būtytė.

 

„Sveiki visi! Iš tiesų, ilgai galvojau, ko galima palinkėti tokią dieną, dieną, suartinančią bet kuriame pasaulio kampelyje gyvenančius lietuvius. Tad gerai pagalvojusi nusprendžiau, kad noriu palinkėti trijų, mano manymu, pačių svarbiausių dalykų, kurių negali užmiršti nė vienas tautietis.“- savo kalbą pradėjo Kornelija Būtytė.

 

 „Pirmiausia, norėtųsi palinkėti vienybės. Žinoma, nors mūsų protas tvirtina, kad esame atskiri individai, nepriklausome aplinkai ir čia esame tam, kad keistume ją pagal savo norus, reiktų neužmiršti, jog esame viena tauta, kad kiekvienas iš mūsų dalyvauja kuriant bendrą gėrį, teisingesnę, geresnę savo šalį ir  jog tik dirbdami kartu galime pasiekti rezultatus, kurie džiugintų kiekvieną iš mūsų.

 

Be vienybės, man taip pat norėtųsi palinkėti pasitikėjimo. Juk labai svarbu yra išmokti pasikliauti kitu žmogumi, negyventi pilnam įtarimų ir baimės, o išmokti pamilti kitą, juo pasitikėti, kad sunkiu momentu, norėdami paprašyti kito pagalbos, nesuabejotume, ar ji mums bus suteikta, ar ne. 

 

Na ir trečias dalykas, kurio noriu Jums palinkėti, yra – supratingumo. Mūsų darbai nebus kokybiški, jei mes nebandysime kitų suprasti, neišklausysime ir neatsižvelgsime į jų nuomonę. Tačiau ne vien dėl to. Mes turime išmokti suprasti kitą ir pasistengti  jo neteisti, nežinodami tikrosios tiesos. Ką mes, žmonės, labai mėgstame daryti. Tačiau manau, kad tik išmokę suprasti vienas kitą, mes ir tapsime vieningi. Na o būdami vieninga, supratinga ir vieni kitais pasitikinčia tauta, mes galėsime kurti Lietuvą, ją dėdami kaip mozaiką ir pripildydami ją savo gerais darbais. 

 

Na o vienas iš gerų darbų pavyzdžių yra šioje salėje sėdintis jaunimas, kuris savo mokslo, meniniais pasiekimais, patriotiškais darbais garsina mūsų rajoną ir kuria Lietuvą. Juk būtent toks jaunimas ir yra mūsų viltis ateityje pamatyti besikeičiančią tėvynę, kurios žmonės jau nebenorės palikti savo gimtojo krašto, bet norės čia pasilikti, čia dirbti. O vis dėlto, sutikus juos svetur, juos bus galima pažinti ne iš jų rūstaus veido, kaip jau yra įprasta, o iš draugiškos šypsenos ir malonaus tautiečio pasveikinimo. Ir dabar man jau skauda skruostus, bet tikrai ne nuo kalbėjimo, o dėl to, kad visą laiką kalbėdama aš šypsojausi, nes širdyje pasidaro šilta ir gera vien nuo minties apie besikuriančią šviesesnę ir teisingesnę šalį, vien pagalvojus, kiek dar daug galima padaryti jos labui, kad čia būtų tikrai gera gyventi. Žinoma, galbūt šie mano žodžiai skamba kaip utopija, bet aš esu šventai įsitikinusi, kad svarbiausia yra turėti didelį norą ir į tai įdėti dar didesnes pastangas, kad mano žodžiai virstų realybe.

 

Tad kurkime Lietuvą kartu ir minėdami Lietuvos nepriklausomybės atkūrimo dieną pasistenkime prisiminti kiek daug žmonės dirbo ir stengėsi, kad šiandien Lietuva būtų laisva ir nepriklausoma ir kiekvienas savo mintyse pradėkime gvildenti klausimą: „O ką dar aš galėčiau padaryti, kad man, mano šeimai ir kitiems šioje šalyje gyvenantiems žmonėms būtų dar maloniau čia gyventi?“

 

Tad sveikinu su šia gražia švente, sveikinu Auksinio lūšiuko nominantus ir dar kartą, pasikartodama, palinkiu: būkit vieningi, supratingi ir pasitikėkite vieni kitais. Lai tai tampa pagrindu kuriant šviesesnę Lietuvos ateitį. “ – savo kalbą baigė Raseinių rajono savivaldybės jaunimo reikalų tarybos narė, Nemakščių bendruomenės santalkos neformalios jaunimo grupės vadovės pavaduotoja Kornelija Būtytė.

 

„Auksinio lūšiuko“ apdovanojimus šiemet pelnė:

- už pilietines iniciatyvas ir pilietinės kultūros puoselėjimą Raseinių krašte – Sandra Statkutė (teikė Prezidento Jono Žemaičio gimnazija);

- už Raseinių krašto garsinimą mokslo srityje - Eglė Šlinkšytė (teikė Viduklės Simono Stanevičiaus gimnazija);

- už Raseinių krašto garsinimą meno srityje - Gerda Burneikaitė (teikė Prezidento Jono Žemaičio gimnazija);

- už Raseinių krašto garsinimą sporto srityje - Dominykas Viliušis (teikė Kūno kultūros ir sporto centras);

- už aktyvų savanorystės kultūros plėtojimą Raseinių krašte – Domantas Valinčius (teikė Jaunimo reikalų taryba ir Kultūros centras).

Contact form

 

Audrius 2018-03-15 13:46:13 IP: 84.15.182.117

O kad taip galvotu tie du ku kampeŠios dienos vardadieniai