2022-07-05, antradienis, 22:14.     Šiandien Nemakščiuose saulė teka 05:01, leidžiasi 22:09, dienos ilgumas 17:7.

Kalėdų džiaugsmo laukimas Nemakščių darželyje

Kalėdų džiaugsmo laukimas Nemakščių darželyje

   Tamsiuoju metų laiku vėjuotų ir žvarbių dienų tamsos apsupti, daugelis žmonių ieško šilumos ir jaukumo, ypač jo norisi tada, kai prasideda Advento laikotarpis. Tad gruodžio mėnesį darželyje vyko daug veiklų, skirtų žmonių tarpusavio ryšiui stiprinti, prisimenant lietuvių liaudies tradicijas, užsiėmimus belaukiant Šv. Kalėdų.

   Adventinį laikotarpį pradėjome atidarydami kūrybines nykštukų dirbtuves, kurių metu vaikai kepė sausainius, o namuose vakarais su šeimos nariais gamino žibintus. Bendryste alsuojančios Advento vakaronės „Pabūkime kartu žibintų šviesoje“ metu kiekviena šeima, uždegdama savo pagamintą žibintą, linkėjo šilumos, gėrio ir ramybės šiuo ypatingu laukimo laikotarpiu. Žibintų šviesoje vaikai giedojo. Pabūti kartu su darželio bendruomene atvyko ir Nemakščių Šv. Trejybės parapijos klebonas Arūnas Bladžius, kuris atnešė vaikams dovanų ir tarė sveikinimo žodį.

   Po to visų laukė kūrybinės nykštukų dirbtuvės, kuriose vaikai su tėvais puošė vaikų iškeptus sausainius. Po darbų laukė bendra vakarienė.

   Vakaras baigėsi, bet niekas dar neskubėjo nerti į nakties tamsą: šnekučiavosi, dalijosi patirtais įspūdžiais. Į namus visi išsiskirstė su šilumos, bendrumo ir vidinės šviesos pojūčiu, kuris lydės visus iki Kalėdų.

   Ačiū visiems už bendrystę, dovanotą laiką mums ir puikius žibintus! Jūsų palinkėjimai ir gražūs nuoširdūs žodžiai dar vis skamba mūsų galvose, o nykštukų dirbtuvėje išpuošti sausainiai džiugina akį! Advento medis pasipuošė vaikų rankomis padarytais žaisliukais - sausainiais. O nykštukų dirbtuvės užsidarė tada, kai likusius papuoštus sausainius, supakavome ir visi išsinešėme į namus.

Contact formŠios dienos vardadieniai