2022-08-12, penktadienis, 18:55.     Šiandien Nemakščiuose saulė teka 06:01, leidžiasi 21:10, dienos ilgumas 15:8.

Informacija dėl nuotekų tvarkymo individualiose namų valdose (1)

Informacija dėl nuotekų tvarkymo individualiose namų valdose

Raseinių rajono savivaldybės administracijos  (toliau – Administracija) Viešosios tvarkos skyrius, bendradarbiaudamas kartu su Aplinkos apsaugos departamento prie aplinkos ministerijos Kauno valdybos Raseinių aplinkos apsaugos inspekcijos (toliau  -  Aplinkos apsaugos inspekcija) pareigūnais, pradėjo atlikti individualiose namų valdose, kuriose nėra centralizuotų nuotekų sunkimo tinklų, nuotekų tvarkymo reikalavimų laikymosi patikrinimus.

 

Ne visos patikrintos valdos susidariusias nuotekas tvarko teisės aktų nustatyta tvarka.  Raseinių rajono savivaldybės administracija primena, kad vadovaujantis nuotekų tvarkymo reglamentu, kitais susijusiais poįstatyminiais aktais, nuotekų kaupimo rezervuaras  pagal teisės aktuose nustatytus reikalavimus turi būti sandarus (gelžbetoninis, stiklaplasčio, plastmasinis), privalo būti įrengta kokybiška hidroizoliacija, apsauganti nuo galimo nuotekų patekimo į aplinką.  Nuotekų turėtojas privalo periodiškai tikrinti nuotekų kaupimo rezervuaro sandarumą, ar nuotekų kaupimo rezervuaro turinys tirštėja ir/ar nedidėja sukauptų nuotekų kiekis (proporcingai sunaudotam geriamojo vandens kiekiui). Nuotekų turėtojas privalo sekti nuotekų kaupimo rezervuaro prisipildymą ir laiku pašalinti nuotekas, siekiant išvengti nuotekų patekimo į aplinką. Nuotekų turėtojas sukauptas nuotekas tolesniam apdorojimui turi perduoti nuotekų vežėjui pagal galiojančią nuotekų išvežimo paslaugos sutartį, kitais būdais skleisti aplinkoje nevalytas  nuotekas griežtai draudžiama. 

 

   Nuotekų vežėjai, teikiantys paslaugas Raseinių rajono savivaldybės teritorijoje, turi turėti teisę verstis nuotekų surinkimo ir išvežimo veikla, t. y. turi būti įtraukti į atliekas tvarkančių įmonių registrą, turėti specialias nuotekų vežimo priemones, turėti galiojančią nuotekų šalinimo ir valymo paslaugų teikimo rajono savivaldybės teritorijoje sutartį, sudarytą teisės aktų nustatyta tvarka. Nuotekų vežėjas, neatitinkantis minėtų reikalavimų, negali teikti nuotekų surinkimo ir vežimo paslaugų savivaldybės teritorijoje. Šiuo atveju Raseinių rajone paslaugas gali teikti tik, licenciją turinti įmonė  UAB „Raseinių vandenys“. Savininkas, naudotojas privalo sudaryti nuotekų išvežimo paslaugos sutartį ir saugoti apmokėjimą už suteiktas paslaugas patvirtinančius dokumentus.

 

   Už nuotekų tvarkymo reikalavimų nesilaikymą, pagal Administracinio nusižengimo kodekso 246 straipsnio  1 bei 2 dalį,  kuomet nuotekos išleidžiamos į aplinką viršijant leidime nustatytas išleidžiamų teršalų ribines vertes, bauda asmenims gali būti užtraukta iki 300 Eur, o juridinių asmenų vadovams ar kitiems atsakingiems asmenims  iki 1170 Eur, kai  nuotekos išleidžiamos į drenažo sistemas iki 580 Eur, juridinių asmenų vadovams ar kitiems atsakingiems asmenims –iki 1450 Eur.

 

   Administracija prašo, pastebėjus netinkamą nuotekų tvarkymą ar išleidimą į aplinką, galimą taršą, informuoti pagal kompetenciją kontrolę vykdančią instituciją Aplinkos apsaugos inspekciją  ar pranešti bendruoju pagalbos numeriu 112. 

 

   Administracija taip pat nori atkreipti dėmesį į tai, kad patikrinimai rajono savivaldybės teritorijos ribose nuotekų tvarkymo srityje pagal pasirinktas vietas bus atliekami ir ateityje.

 

Raseinių rajono savivaldybės administracijos Viešosios tvarkos skyriaus vedėja, Vilma Kundrotienė

Contact form

 

Alfa.lt Nusikaltimai ir nelaimes 2020-05-02 06:32:14 IP: 86.38.226.214

citata is Alfa.lt 2017-11-10 13:25 rasoma,kad 2015 m. gegužės 29 d., Raseinių rajono PK Kriminalinės policijos vyresnysis tyrėjas Julius Vežbavičius ir tyrėjas Donatas Dabžanskis vertė dieną prieš tai sulaikytą asmenį prisipažinti kaltu dėl svetimo turto sunaikinimo. Tai truko maždaug keturias valandas. Apklausų kambaryje J. Vežbavičius keletą kartų suimtąjį kankino impulsinės srovės prietaisu, mažiausiai penkis kartus smogė kumščiu. Neatsiliko ir šio kolega D. Dabžanskis, kuris suimtam vyrui 3–4 kartus spyrė, dar tiek pat kartų smogė į viršugalvį.. Alfa.lt susisiekus su Raseinių rajono PK viršininku Marijum Maciu, pastarasis patvirtino, kad D. Dabžanskis buvo atleistas iš užimtų pareigų, nes nebeatitiko šiam darbui būtinų reikalavimų citatos pabaiga .Vienas is mineto Viešosios tvarkos skyriaus darbuotoju yra Donatas Dabzanskis...Ar tai tik bendrapavardis ir nieko bendro neturinis su Alfa.lt minimu zmogumi ar tai buves policininkas?Jei zmogus galimai susitepes policijoje tai kokios morales zmones dirba savivaldoje?Ir is kur cia pucia vejai gal gali atsakyti istatymo zinovas buves mentas vicmeris k.uzemeckius? Gal tai tik sutapimas ir viskas yra gerai.Tuomet tik sekmes kovojant su gamtos tersejais...Šios dienos vardadieniai