2022-08-12, penktadienis, 18:18.     Šiandien Nemakščiuose saulė teka 06:01, leidžiasi 21:10, dienos ilgumas 15:8.

Ačiū už Vasaros palydų šventę

2019-09-03, Audrius Noreika
Ačiū už Vasaros palydų šventę

Kai puikią vasaros dieną grožiesi visom varsom viliojančia švente, iškart galvoji apie žmones, tau ją sukūrusius.

 

Žvelgi į skoningai dekoruotą sceną, įsivaizduoji, kaip gimė idėja, koks reginys turėtų pasitikti besirenkančius žiūrovus.

Dar reikia, kad scenovaizdis įkūnytų renginio turinį – vasaros palydas, tam norisi pasitelkti turtingas gamtos spalvas.

 

Paskui sužinai, kad tas grožis kurtas pusantros savaitės dviejų moterų išmone ir rankomis – RRKC Nemakščiuose kultūros renginių organizatorės L. Andrulienės ir Martyno Mažvydo gimnazijos dailės mokytojos I. Kliknienės. Besirenkantys žiūrovai turbūt su dėkingumu pamąstė ir apie tuos, kurie dvi – trys valandos prieš renginį sustatė palapines, kad nereiktų jiems kaitroje sėdėti (ne visur tuo pasirūpinama). Ateinančių jau laukė vasariškai pasidabinę bendruomenių žmonės, viliodami suruoštomis vaišėmis. Pašešuvio ir Užkalnių vyrų būrelis kūrė mobilias virykles skleidžiančias malonų dūmo kvapą- virs šiupinį, keps bulves ir visus vaišins. Kelios šeimininkės savo namuose nesitraukė nuo kepamo kugelio, verdamo plovo – po valandėlės karštus patiekalus veš šventės dalyviams.Tad iškart ir tarsiu padėkos žodį Nemakščių santalkai (pirmininkė R. Pratašienė), Mažosios Viduklės ir Užkalnių bendruomenėms (pirmininkai I. Petrauskienė ir G. Kybartas), Pašešuvio bendruomenės valdybai.

 

Keletas atsakingų žmonių ruošėsi pasitikti Nemakščių jauniausiąją publiką: ką skraidins batuta, kas dekoruos tikrą automobilį, kas mokysis piešti ant smėlio ar žais robotukais. Prie lauko scenos būriavosi atlikėjai, o užkulisiuose jų laukė baltai užtiestas stalas su skanėstais, vėl ne vienos valandos kūryba ir triūsas, bei specialiai paruošta erdvė su veidrodžiu persirengimui. Ir čia matei organizatorių dėmesingumą kursiantiems šventę. Šalia scenos – dovanų ir padėkų gausa, skirta tiems, kurie visus metus savo darbais turtina ir gražina Nemakščių kraštą. Kad darbščiausiems būtų svariai padėkota, prisidėjo rėmėjai: A. ir R. Bardauskai, I. Ir V. Būziai, R. ir J. Greičiai, R. ir S. Masiuliai, L. ir D. Mejeriai, V. Masiulis, R. ir A. Pratašiai, D. ir V. Šimaičiai, D. Tautkienė, D. ir V. Venckai, UAB „Raskafas“ (vad. Benjaminas Krūmas), UAB „Žvirzdė“ (savininkai D. Šimaitienė ir D. Ivoška).

 

Gal ne viską iškart aprėpė atidus žiūrovo žvilgsnis, bet buvo aišku, kad „Vasaros palydoms“ Nemakščiuose  (rugpjūčio mėn. 25 d.) pasiruošta su meile savo žmonėms, norint jiems padovanoti tikrai malonią dieną. Todėl norisi dėkoti visiems sukūrusiems šventę. Ypač RRKC Nemakščiuose kultūros renginių organizatorei, pagrindinei renginio sumanytojai, scenarijaus autorei, šventės vedėjai L. Andrulienei, atlikusiai ir daugybę paruošiamųjų darbų. Dėkoju seniūnui R. Laugaliui, jo pavaduotojai D. Visockienei.Visų renginio kūrėjų neišvardinsiu, tik prašau priimti nuoširdžiausią padėką.

 

Tris valandas susirinkusius linksmino šmaikščios šventės vedėjos, R. Grikšelio vadovaujamas muzikinis kolektyvas iš Miežiškių „Ratasa“ (Panevėžio r.), linksmos muzikos grupė „Padkava“ iš Šilalės bei savi atlikėjai: liaudiškos muzikos kapela „Nemakščių vyrai“, moterų šokėjų grupė, duetai. Su sveikinimo žodžiu ir dovanomis kilo į sceną meras A. Bautronis, savivaldybės tarybos nariai A. Bardauskas ir A. Radčenko.

 

Kaip įprasta pas mus, klausėmės, žiūrėjom, juokėmės, dainavom, šokom, vaišinomės. Išsiskirstėme pabuvę savo jėgomis kuriamo grožio, nuoširdžios bendrystės, abipusio dėkingumo atmosferoje, pajutę, kaip turtėja mūsų kraštas, kaip vis kūrybiškesni, visapusiškesni darosi mūsų žmonės.

 


Teksto autorė:

Bibliotekininkė Aušra Užmedzkienė

Teksto nuotraukos Linos Radžienės

Contact formŠios dienos vardadieniai